język / language : PL | EN

Mistrzostwa Polski rozpoczęte! W piątek pierwsze starty.

20 lipca 2017

Z udziałem żeglarzy reprezentujących kilkanaście europejskich państw, przedstawicieli władz Gdańska i samorządu regionalnego, Pomorskiego Związku Żeglarskiego oraz sponsorów, otwarto w czwartek 20 lipca, o godz. 19 Granaria Morskie Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Gdańsk 2017.

Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego, a zarazem wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego do spraw morskich, Bogusław Witkowski powitał uczestników regat.

Cieszę się, że ta morska impreza, pod opieką wspaniałego sponsora, jakim jest firma Granaria, odbywa się w miejscu, które przechodzi tak duże przeobrażenia, gdzie okoliczne spichlerze zmieniają się w reprezentacyjne hotele – powiedział prezes Witkowski. – Mam nadzieję, że mistrzostwa przyczynią się do popularyzacji tego fascynującego sportu, jakim jest żeglarstwo.

Prezes Witkowski poprosił też zgromadzonych o uczczenie minutą ciszy pamięci dwóch zmarłych w ostatnich tygodniach żeglarzy, kapitanów Aleksandra Kaszowskiego i Andrzeja Drapelli.

Tradycyjne żeglarskie szklanki przy dźwiękach hymnu państwowego wybił kapitan Czesław Perlicki.

Szanowni państwo, w imieniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza witam w Gdańsku, mieście z tysiącletnią tradycją morską i portową – powiedział do zgromadzonych na uroczystości otwarcia mistrzostw Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. – Ta impreza to jest przedsmak wielkich zmagań europejskich żeglarzy, mistrzostw Europy w formule ORC. Gratuluję państwu, że odważyliście się wziąć w niej udział. Niech wygra najlepszy.

Czy najlepsi okażą się ubiegłoroczni zdobywcy tytułów – w grupie B ekipa jachtu „GoodSpeed” z kapitanem Łukaszem Trzcińskim oraz – w grupie A załoga Tymona Sadowskiego na „Dużym Ptaku” – przekonamy się 23 lipca, kiedy ogłoszone zostaną wyniki regat.

A rywalizacja rozpocznie się w piątek 21 lipca. Tego dnia rozegrane mają być dwa krótkie wyścigi w rejonie mola w Gdańsku-Brzeźnie.

Odliczamy!

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Partnerzy

ORGANIZATORZY

PATRONI HONOROWI

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI