język / language : PL | EN

Teamy skandynawskie na prowadzeniu

28 lipca 2017

Na piątek zaplanowano dwa wyścigi na akwenie regat Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017, ale pogoda znowu spłatała figla organizatorom i żeglarzom. Tym razem nie padało, ale też nie wiało. Udało się rozegrać tylko jeden wyścig.

Po czterech wyścigach w klasyfikacji generalnej w klasie C na pierwszej pozycji nadal znajduje się szwedzki jacht „Pro4u/Mailn” z Patrikiem Forgsrenem. W klasie B triumfują Finowie na jachcie „Xini Freedom” z Martinem Estlanderem. W klasie A prowadzi załoga fińskiego jachtu „Blue Nights” ze skipperką Teą Ekengren-Sauren, ale piątkowy wyścig w tej klasie wygrała żeńska załoga jachtu „Tutima” z Niemiec pod wodzą Kirsten Harmstord-Schönwitz.

– Piątkowy wyścig opóźnił się, bo zabrakło wiatru – mówią dziewczyny z „Tutimy”. – Potem na szczęście zaczęło wiać, więc mogłyśmy żeglować. Nie padało i warunki były o wiele lepsze, niż w czwartek. Płynęłyśmy bardzo dobrze, wiatr nam sprzyjał. Popłynęłyśmy najszybciej w klasie A i jesteśmy bardzo szczęśliwe, tym bardziej, że to bardzo ciężkie regaty. Warunki nas na początku nie rozpieszczały, ale powoli odrabiamy straty.

Niemki z „Tutimy” w klasie A, załoga „Xini Freedom” w klasie B i Estończycy z jachtu „Reval Cafe”w klasie C, byli zwycięzcami piątkowego. Triumfatorzy otrzymali nagrody Pantaenius Yacht Insurance Day przyznane w kategorii „Winner of the Day” ufundowane przez firmę Pantaenius.

Jeszcze jedną klasyfikacją notowaną podczas Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 jest klasyfikacja zespołowa – Turniej Narodów. Biorą w nim udział załogi reprezentujące kraje, które włączyły się do rywalizacji. W tej grupie sytuacja po trzech dniach wyścigów wygląda następująco: prowadzi Finlandia, na drugim miejscu plasuje się Estonia, a trzecie miejsce na podium należy do Duńczyków. Pełne wyniki klasyfikacji zespołowej i skład reprezentacji narodowych http://orc2017gdansk.eu/wyniki/

Sobota będzie ostatnim dniem Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017. Dziś mają zostać rozegrane dwa krótkie wyścigi, a ceremonia zakończenia mistrzostw Europy i uroczyste wręczenie dyplomów zaplanowano na godz. 19 w miasteczku regatowym w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia.

Odliczamy!

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Partnerzy

ORGANIZATORZY

PATRONI HONOROWI

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI