język / language : PL | EN

Dr Irena Eris European Championship Gdańsk 2017 – to już jutro!

24 lipca 2017

We wtorek 25 lipca rozpocznie się kolejna odsłona żeglarskiego święta w Gdańsku. Po zakończonych w niedzielę Granaria Morskich Mistrzostwach Polski ORC Gdańsk 2017, na regatowy akwen wyruszą załogi ubiegające się o najwyższe trofea w Dr Irena Eris European Championship Gdańsk 2017.

Na listę startową wpisały się 92 ekipy z całej Europy, w tym 20 polskich załóg. Pierwsi uczestnicy regat cumują już w gdańskiej marinie przy ul. Szafarnia 6, niektórzy z nich brali udział w mistrzostwach Polski ORC. Kolejni dotrą do Gdańska dzisiaj. Jeszcze nigdy przystań jachtowa w centrum grodu nad Motławą nie gościła tylu znakomitych jachtów i żeglarzy z całego kontynentu.

Każdy, kto chce zobaczyć z bliska najlepsze europejskie jednostki regatowe, będzie miał taką okazję. Mistrzostwa Europy potrwają do soboty 29 lipca, a pierwszy próbny wyścig zaplanowano na wtorek. Tego dnia, o godz. 19, nastąpi też uroczyste otwarcie regat – oczywiście w miasteczku regatowym w sąsiedztwie mariny.

Sponsorem tytularnym imprezy jest firma Dr Irena Eris. Jaki związek z żeglarstwem ma firma z branży kosmetycznej?

Nasza firma, dbająca o kobiecą urodę i kanony piękna, stara się angażować w sporty, które są piękne – wyjaśnia zaangażowanie sponsora tytularnego Joanna Łodygowska, szefowa Działu Komunikacji Dr Irena Eris. – Żeglarstwo jest po prostu pięknym sportem. Cieszymy się, że mamy pieczę nad imprezą, która przyciągnie do Gdańska najznakomitsze żeglarskie osobistości z całego kontynentu. Lubimy angażować się w inicjatywy nie tylko piękne, na najwyższym poziomie, ale widowiskowe i nietuzinkowe.

Poza żeglarstwem Dr Irena Eris angażuje się w turnieje szachowe, wspiera też imprezy golfowe. Jednym słowem, jest tam, gdzie na równi z rywalizacją ważne jest piękno sportu.

Dr Irena Eris ORC European Championship Gdańsk 2017 to najważniejsze w tym roku regaty jachtów morskich na Bałtyku.

Ambasadorami Dr Irena Eris European Championship Gdańsk 2017 zostali aktorzy Monika Kwiatkowska i Antoni Pawlicki – członkowie załogi jachtu „GoodSpeed”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: minister sportu i turystyki Witold Bańka, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, prezydent miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni Wiesław Piotrzkowski.

Mistrzostwa nie odbyłyby się bez wsparcia sponsorów: Dr Irena Eris – sponsor tytularny, Granaria, BMW Zdunek, Polska Grupa Odlewnicza SA, Pantaenius, North Sails, Raymarine, BAŁTYK Fabryka Czekolady, Selden, Tyskie, Oliva i VBW Engineering.

Partnerzy regat: ORC, Gdański Ośrodek Sportu, Wolontariat Miasta Gdańska, DAD, PZŻ i Fundacja HELIOS

Patronat medialny nad imprezą objęli: Canal+ Sport, Gazeta Wyborcza, Radiowa Trójka, Wprost, Playboy, Esquire, Harper’s Bazaar, Newseria Lifestyle, IMM, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Visit Gdańsk, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info.

Organizatorem mistrzostw jest Pomorski Związek Żeglarski oraz Miasto Gdańsk.

Odliczamy!

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Partnerzy

ORGANIZATORZY

PATRONI HONOROWI

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI