język / language : PL | EN

ORC bez tajemnic

12 kwietnia 2017

W miniony weekend, 8-9 kwietnia, w hotelu Galion w gdańskich Górkach Zachodnich odbyło się seminarium mierniczych ORC, po raz pierwszy zorganizowane w Polsce. Mierniczy z różnych zakątków świata mieli okazję poznać lepiej formułę ORC. Wśród uczestników oprócz Polaków pojawili się goście z Rosji, Szwecji, Bułgarii, Finlandii, Litwy oraz Korei Południowej.

Seminarium wystartowało już w piątkowy wieczór otwartą prezentacją o formule ORC, którą poprowadził Dobbs Davis – przewodniczący Komisji Promocji i Rozwoju Formuły ORC. W hotelu Galion pojawiło się liczne grono słuchaczy, w tym nie tylko osoby odpowiedzialne za pomiary, ale także duża grupa ludzi po prostu zainteresowanych tą formułą.

Dzień później rozpoczęło się właściwe seminarium, czyli dwa dni wypełnione zarówno teorią, jak i praktyką – pomiarami jachtu w marinie. Spotkania prowadzili główni mierniczy ORC, Nicola Sironi i Zoran Grubis.

Mieliśmy okazję porozmawiać z uczestnikami po zakończeniu seminarium. Dziękowali za perfekcyjną organizację Seminarium Mierniczych ORC i świetne chwile, które wspólnie spędziliśmy.

– Mogę powiedzieć, że obie części seminarium zostały zaprezentowane bardzo jasno i zrozumiale – mówił jeden z zagranicznych słuchaczy seminarium. – Mam nadzieję, że uda nam się całą tę wiedzę wykorzystać w praktyce podczas regat. Jestem pewien, że ORC będzie najpopularniejszym systemem pomiarowym, a dzięki temu również regaty będą jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zarówno dla prowadzących, jak i dla uczestników były to dwa intensywne dni, ale też okazja do spotkania się z mierniczymi z innych krajów i wymiany doświadczeń. Każdy z uczestników otrzymał na koniec certyfikat uczestnictwa.

Więcej zdjęć z seminarium mierniczych w naszej galerii na profilu mistrzostw na Facebooku.

Już w lipcu tego roku Gdańsk gościć będzie żeglarzy z całej Europy pływających w formule ORC, ponieważ to właśnie tutaj odbędą się Mistrzostwa Europy Jachtów Morskich – ORC European Championship Gdańsk 2017 (21-29 lipca). Tej rangi regaty w formule ORC odbędą się w Polsce po raz pierwszy.

Odliczamy!

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Partnerzy

ORGANIZATORZY

PATRONI HONOROWI

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI