język / language : PL | EN

Międzynarodowe seminarium mierniczych ORC

13 marca 2017

W dniach 8-9 kwietnia w Górkach Zachodnich odbędzie się międzynarodowe seminarium mierniczych formuły ORC. Zapisy jeszcze trwają.

Seminarium odbędzie się po raz pierwszy w Polsce i organizowane jest w ramach przygotowań do mistrzostw Europy ORC, które odbędą się w lipcu tego roku w Gdańsku. Spotkanie poprowadzą główni mierniczy ORC Nicola Sironi oraz Zoran Grubis, który jest również sędzią międzynarodowym i redaguje przepisy ORC. Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne. W części teoretycznej przedstawią zasady pomiarów m.in. kadłuba, żagli, masztu, etc oraz wyporności i stateczności. W części praktycznej zostaną przeprowadzone przykładowe pomiary jachtów.

Seminarium przeznaczone jest dla mierniczych, członków komisji regatowych, organizatorów regat oraz żeglarzy, którzy chcą uzupełnić wiedzę na temat procedur pomiarowych, analizy danych, tworzenia certyfikatu, etc. Seminarium, poza dużą dawką wiedzy teoretycznej i praktycznej, będzie doskonałą okazją, aby osobiście wyjaśnić wątpliwości związane z pomiarami ORC i organizacją regat w tej formule.

Udział w seminarium jest odpłatny – dla aktualnych mierniczych wynosi 100 zł, dla pozostałych uczestników – 200 zł. Szczegółowe informacje o szkoleniu ORC oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.orc.org/meetings/poland.

Dodatkowo, w piątek 7 kwietnia o godz. 18 w Górkach Zachodnich, odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie formuła ORC pod kątem nadchodzących mistrzostw Europy. Na spotkanie piątkowe wstęp jest wolny.

Informacje na temat mistrzostw Europy ORC: orc2017gdansk.eu
Informacje na temat formuły ORC: www.orc.org
Przepisy ORC w polskiej wersji: Przepisy zeglarskie – system wyrownawczy ORC 2017

Odliczamy!

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Partnerzy

ORGANIZATORZY

PATRONI HONOROWI

PARTNERZY

SPONSORZY

PATRONI MEDIALNI